Święto Niepodległości w szkołach Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra

Święto Niepodległości w szkołach Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra

Ten, wyjątkowy w historii Polski dzień, każda ze szkół świętowała trochę inaczej. W budynku szkół średnich na poszczególnych piętrach zawisły okolicznościowe dekoracje przygotowane przez uczniów, a 8 listopada  wszyscy przyszli ubrani w stroje w barwach narodowych lub z przypiętymi, biało-czerwonymi rozetkami i kokardkami. O godzinie 11:11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn narodowy. W niektórych klasach nawet w całości i z akompaniamentem, który zapewnił telefon komórkowy!

To jednak nie wszystko – nauczyciele historii poprzedzili święto lekcjami o ojcach naszej niepodległości oraz procesie jej odzyskiwania, a część uczniów pod kierunkiem Pani Agnieszki Kwiatkowskiej realizuje projekt PAMIĘTNY ROK 1919, którego efekty obejrzymy pod koniec listopada.

Obie szkoły podstawowe również dekoracjami uczciły 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa także apelem poświęconym tym pamiętnym wydarzeniom. W Szkole Podstawowej Specjalnej natomiast przez cały, poprzedzający 11 listopada, tydzień w różnych klasach Pani Elżbieta Wróbel oraz inni nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat naszego narodowego święta, wspólnie z nimi przygotowywali dekoracje. Uczniowie wyższych klas – podobnie jak ich starsi koledzy – uczcili zbliżające się święto strojami i rozetkami w narodowych barwach, a także plakatem na temat Polski.

Zapraszamy do GALERII

Zobacz także:

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

22 grudnia 2020
TERMINY ZIMOWEJ PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ ORAZ FERII ZIMOWYCH ...
+ czytaj więcej

KLUB SENIORA JAKO ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY MIESZKAŃCÓW M. WROCŁAWIA

7 października 2020
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego P ...
+ czytaj więcej

ODSZEDŁ BARTŁOMIEJ SKRZYŃSKI (15 września 2020)

16 września 2020
Dyrektor Biura Wrocław Bez Barier oraz Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. osób ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast