Święto Niepodległości w szkołach Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra

Święto Niepodległości w szkołach Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra

Ten, wyjątkowy w historii Polski dzień, każda ze szkół świętowała trochę inaczej. W budynku szkół średnich na poszczególnych piętrach zawisły okolicznościowe dekoracje przygotowane przez uczniów, a 8 listopada  wszyscy przyszli ubrani w stroje w barwach narodowych lub z przypiętymi, biało-czerwonymi rozetkami i kokardkami. O godzinie 11:11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn narodowy. W niektórych klasach nawet w całości i z akompaniamentem, który zapewnił telefon komórkowy!

To jednak nie wszystko – nauczyciele historii poprzedzili święto lekcjami o ojcach naszej niepodległości oraz procesie jej odzyskiwania, a część uczniów pod kierunkiem Pani Agnieszki Kwiatkowskiej realizuje projekt PAMIĘTNY ROK 1919, którego efekty obejrzymy pod koniec listopada.

Obie szkoły podstawowe również dekoracjami uczciły 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa także apelem poświęconym tym pamiętnym wydarzeniom. W Szkole Podstawowej Specjalnej natomiast przez cały, poprzedzający 11 listopada, tydzień w różnych klasach Pani Elżbieta Wróbel oraz inni nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat naszego narodowego święta, wspólnie z nimi przygotowywali dekoracje. Uczniowie wyższych klas – podobnie jak ich starsi koledzy – uczcili zbliżające się święto strojami i rozetkami w narodowych barwach, a także plakatem na temat Polski.

Zapraszamy do GALERII

Zobacz także:

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.

MERITO DE WRATISLAVIA

14 grudnia 2022
Prezes Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra z ...
+ czytaj więcej
Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej