WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO DOLNOŚLĄSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO DOLNOŚLĄSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY

„Bliżej rynku pracy” – 16 listopada 2022 r.
–  wycieczka zawodoznawcza uczniów Zespołu Szkół i Placówek Fundacji Ewengelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu

 

16 listopada br. odbyła się wycieczka  zawodoznawcza do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Uczniowie klasy 2 Technikum Ekonomicznego, 4b Liceum Ogólnokształcącego i 4a Liceum Ogólnokształcącego Integracyjnego z Zespołu Szkół i Placówek Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu mieli okazję poznać instytucję rynku pracy, której zadaniem jest między innymi wspieranie absolwentów wchodzących na rynek pracy, wzmocnienie kreatywności i motywacji do kształcenia zawodowego młodzieży.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej, gdzie z uwagą i zaciekawieniem uczniowie wysłuchali informacji o dolnośląskim rynku pracy, o  formach  wsparcia kierowanych do osób z niepełnosprawnościami poszukującymi zatrudnienia. Do najczęściej wykorzystywanych form Panie Joanna Wolny i Agnieszka Kuberacka, prowadzące spotkanie zaliczyły – pośrednictwo pracy, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże.

Podczas spotkania młodzież mogła dokonać analizy swoich umiejętności związanych z planowaniem dalszego kształcenia i metod poszukiwania przyszłej pracy, a także dzięki zaproponowanemu testowi, rozpoznać swoje predyspozycje zawodowe.

Na zdjęciu: uczestnicy wycieczki, prowadzące spotkanie Panie Joanna Wolny i Agnieszka Kuberacka
oraz Pani Aleksandra Grobelna

Panie doradczynie reprezentujące Centrum Planowania i Kariery Zawodowej DWUP Joanna Wolny i Agnieszka Kuberacka stworzyły uczniom przyjazną przestrzeń do rozmowy na temat ich planów edukacyjno-zawodowych. Uczniowie zadawali pytania i chętnie zabierali głos. Część uczestników podzieliła się swoimi pomysłami na temat własnej kariery i wyraziła zadowolenie z pozyskania dodatkowych informacji, które być może wykorzystają po skończonej edukacji.

Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali Paniom Joannie Wolny i Agnieszce Kuberackiej za gościnność i  świetną atmosferę spotkania.

Wycieczka do DWUP wpisała się zarówno w tematykę programu wychowawczego szkoły jak i realizowanego projektu współfinansowanego ze środków EFS „Utworzenie i realizacja zadań CKZiU w placówkach undacji ECDiE”. Po wycieczce uczniowie dzieląc się swoimi wrażeniami stwierdzili, że wizyta w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy była ciekawym doświadczeniem i wzbogaciła ich o nowe informacje, potrzebne na etapie planowania swojej kariery.

 

Opracowanie tekstu:
Aleksandra Grobelna, Marzena Podraza,
Irena Zaczkiewicz-Kląskała

Zobacz także:

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA WROCŁAWIA

12 grudnia 2023
Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
+ czytaj więcej
Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.

ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

23 czerwca 2023
FECDiE im ks. M. Lutra Wrocław, 2023/06/22 We Wrocławiu Branżowa Szkoła Pi ...
+ czytaj więcej