ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

FECDiE im ks. M. Lutra Wrocław, 2023/06/22
We Wrocławiu
Branżowa Szkoła Pierwszego Stopnia
W zawodzie: Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 

W dniu 22.06.2023 r. uczniowie klasy 1, 2 i 3 BS I stopnia, kształcącej w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, pod opieką nauczycieli zawodu, odbyli zawodoznawczą wycieczkę z cyklu „Śladami historycznych hoteli Wrocławia”.

 

Na zdjęciu widzimy młodzież idącą w kierunku Hotelu Monopol. Trasa w cieniu drzew prowadzi wzdłuż fosy miejskiej przy ulicy Podwale we Wrocławiu.

 

Jako pierwszy odwiedziliśmy jeden z najstarszych i kultowych dla miasta Wrocławia Hotel Monopol przy ulicy Świdnickiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z jego historią, w murach którego gościło wiele znanych postaci historycznych, a także wiele osobowości ze świata kultury, nauki i sztuki. Oprócz walorów edukacyjnych uczniowie mieli okazję podziwiać jego architekturę, w tym obszerny i reprezentacyjny westybul,  który mieści w sobie współcześnie  hol z recepcją i schody oraz część restauracyjną. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem. Otrzymaliśmy odpowiedzi na interesujące nas tematy.

 

Młodzież znajduje się w marmurowym holu Hotelu Monopol.

 

Oprócz wizyty w hotelu spacerowaliśmy  Szlakiem  Krasnali  Wrocławskich,  mieliśmy okazję zaznajomić się również ze znanymi miejscami Wrocławia, takimi jak Opera Wrocławska , czy też monumentalnym pomnikiem „Walka i Zwycięstwo”.  W trakcie wycieczki uczniowie realizowali jedną z usług komplementarnych świadczonych przez obiekty hotelarskie, uczyli się udzielać  informacji turystycznej.

 

Młodzież zatrzymała się na Placu Wolności przy rzeźbie krasnali wrocławskich. Są to Krasnale Muzycy. Uczniowie na zdjęciu naśladują orkiestrę.

Uczniowie klasy II i III BS1S w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej stoją na tle Opery Dolnośląskiej i kościoła pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława w otoczeniu kwitnącej i pachnącej latem lawendy.

Uczniowie klasy II i III BS1S w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej stoją na tle Opery Dolnośląskiej i kościoła pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława w otoczeniu kwitnącej i pachnącej latem lawendy.

 

Aura bardzo nam sprzyjała, było ciepło i przyjemnie, a temperaturę naszych rozmów i rozgrzanego powietrza  schłodziła bryza rosy  z fontanny podczas odpoczynku przy pomniku.

 

Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.

 

Zakończenie roku szkolnego wpasowuje się w tematykę rzeźby „Walka i Zwycięstwo”, ponieważ przez cały rok zmagaliśmy się z naszymi słabościami i zwycięsko zakończyliśmy rok szkolny, co zostało zgodnie podkreślone i przyjęte z wielką radością przez wszystkich uczestników wycieczki. Uczestnicy wyprawy w rozmowach podkreślali, że z przyjemnością oczekują na następny cykl wędrówek „Śladami historycznych hoteli i krasnali Wrocławia ”.

Opiekunowie wycieczki:
Lidia Zaleska
Marcin Ruta
Anna Roguska

Zobacz także:

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA WROCŁAWIA

12 grudnia 2023
Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
+ czytaj więcej

EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI eTWINNING

20 czerwca 2023
Z dumą informujemy, że dnia 13 czerwca 2023 r. nasza szkoła otrzymał ...
+ czytaj więcej