AKTYWNI NA RYNKU PRACY

AKTYWNI NA RYNKU PRACY

Kolejne spotkanie z przedstawicielem DWUP z młodzieżą Zespołu Szkół i Placówek Fundacji ECDIE im. ks. Marcina Lutra w Punkcie Informacji Kariery

 

W Punkcie Informacji Kariery w dniu 15 września 2022 r, uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Fundacji ECDiE mieli możliwość ponownie gościć przedstawiciela DWUP i poszerzyć swoją wiedzę na temat wrocławskiego i dolnośląskiego rynku pracy.

                                                                         Na zdjęciu: Spotkanie w Punkcie Informacji Kariery w dniu 15.09.2022r. z przedstawicielem DWUP

Tym razem Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w DWUP reprezentowała Pani Joanna Wolny. Przedstawiła ofertę DWUP i zachęcała uczniów do skorzystania z proponowanych w niej form np. do udziału w warsztatach na temat efektywnego poruszania się po rynku pracy, tworzenia swojego planu kariery zawodowej, czy sposobów przeprowadzania skutecznej rozmowy rekrutacyjnej z pracodawcą.

 

Na zdjęciu: doradca zawodowy CIiPKZ z DWUP Joanna Wolny i uczestnicy spotkania uczniowie ZSiP Fundacji ECDiE we Wrocławiu

W swoim wystąpieniu uwzględniła informacje z wrocławskiego i dolnośląskiego rynku pracy, przedstawiając prognozy zatrudniania na najbliższy czas. Poświęciła wiele uwagi instytucjom rynku pracy, których zadaniem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami oraz oczekiwania pracodawców wobec kandydatów do zatrudnienia. Uczestnicy spotkania zadawali pytania i dzielili się swoimi obserwacjami po praktykach w okresie wakacji w  ramach realizowanych w Zespole Szkół i Placówek projektach współfinansowanych ze  środków UE „Podniesienie efektywności kształcenia zawodowego w szkole Fundacji ECDiE” oraz „Utworzenie i realizacja zadań w ramach CKZiU w placówkach Fundacji ECDiE we Wrocławiu”.

W pytaniach i wypowiedziach uczniów wybrzmiało przekonanie, że zdobywanie doświadczenia zawodowego w czasie trwania nauki poprzez realizację praktyk zawodowych,  staży proponowanych w ramach różnych projektów, to bardzo dobry sposób na poznawanie rynku pracy i zdobywanie nowych umiejętności. Deklarowali również zainteresowanie ofertą instytucji, o których opowiedziała Pani Joanna Wolny.

Spotkanie było również świetną okazją do zastanowienia się nad określeniem swoich celów związanych z przyszłością, gdyż większość uczestników w tym roku szkolnym stanie przed wyborem kolejnej decyzji związanej z podjęciem dalszej edukacji lub z wejściem na rynek pracy.

Uczniowie po spotkaniu wyrażali zadowolenie z faktu, że mieli możliwość wzięcia w nim udziału.

Opracowanie tekstu: Irena Zaczkiewicz-Kląskała i Aleksandra Grobelna

Zobacz także:

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA WROCŁAWIA

12 grudnia 2023
Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
+ czytaj więcej
Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.

ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

23 czerwca 2023
FECDiE im ks. M. Lutra Wrocław, 2023/06/22 We Wrocławiu Branżowa Szkoła Pi ...
+ czytaj więcej