PRACOWITE FERIE 2022 UCZNIÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

PRACOWITE FERIE 2022 UCZNIÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

W dniu 17 marca 2022 r. podsumowaliśmy kolejny etap realizacji projektu współfinansowanego ze środków UE pt. „Utworzenie i realizacja zadań w placówkach Fundacji ECDiE we Wrocławiu”. 15 uczniów z BS I stopnia w zawodach operator procesów poligraficznych, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej i krawiec podczas spotkania podzieliło się swoimi wrażeniami z praktyk u pracodawców. Aby zobaczyć prezentację kliknij >>> TUTAJ<<<

Na zdj. Koordynator projektu Pan Jakub Pytel, Aleksandra Grobelna i Irena Zaczkiewicz-Kląskała – doradcy zawodowi i uczestnicy
spotkania „Pracowite ferie – Bliżej rynku pracy”

Opowiedzieli na czym polegały zadaniach powierzone im przez pracodawców i czego się nauczyli. Na spotkanie zostali zaproszeni pracodawcy, Pani Aneta Fąfara z Zakładu Krawieckiego Pracownia 17 z Wrocławia, Pani prof. Małgorzata Młynerska z Cafe Równik, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji oraz przedstawicielka Drukarni TRIADA we Wrocławiu. Niestety z przyczyn od nich nie zależnych nie mogli w spotkaniu uczestniczyć. Obecnych uczniów w imieniu pracodawców przeprosiła prowadząca spotkanie Irena Zaczkiewicz-Kląskała – doradca zawodowy.  Uczestnicy dowiedzieli się o dotychczasowych działaniach zrealizowanych w ramach projektu i obejrzeli materiał fotograficzny z miejsc odbywania praktyki zawodowej. Uczniów, którzy opowiedzieli o swojej praktyce nagrodzono gorącymi brawami.  Wśród wypowiedzi dominowało przekonanie, że była to okazja do sprawdzenia siebie – „po raz pierwszy sama poruszałam się po Wrocławiu – dotychczas korzystałam tylko ze szkolnego autobusu”, z dumą mówiła jedna z uczennic. Dla mnie – twierdził inny uczeń – to czas, w którym czułem się zupełnie dorosły, traktowano mnie jak jednego z pracowników i bardzo mi zależało na tym, żeby dobrze wypaść”. Opowiadali o wykonywaniu swoich zadań, podkreślając, że mogli w ten sposób pokazać czego nauczyli się w szkole.

Podsumowując spotkanie Pani Irena Zaczkiewicz-Kląskała pogratulowała uczestnikom projektu odwagi w pokonywaniu własnych ograniczeń,  chęci poznawania rynku pracy i gotowości uczenia się nowych rzeczy. Zaprosiła zainteresowanych do wchodzenia na stronę internetową www.diakonia.pl gdzie znajduje się więcej informacji o wydarzeniach realizowanych w ramach projektów.

Przygotowanie tekstu:
Irena Zaczkiewicz-Kląskała i Aleksandra Grobelna

Zobacz także:

WYCIECZKA DO PANORAMY RACŁAWICKIEJ I MUZEUM NARODOWEGO

28 marca 2023
24 marca br. odbyła się wycieczka szkolna do Panoramy Racławickiej i Muzeum N ...
+ czytaj więcej

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W ZESPOLE SZKÓŁ FECDiE

10 marca 2023
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi 18.03.2023 i 15.04.2023 (sobota) w godzin ...
+ czytaj więcej
Prelegentka przemawia do siedzących w sali lekcyjnej uczniów. Stoi przy biurku zwrócona twarzą do słuchających ją uczniów.

PIERWSZA RELACJA ZE SPOTKANIA Z OSTOJĄ…

14 lutego 2023
W Punkcie Informacji Kariery  w dniu 9.02.2023 r. odbyło się spotkanie uczni ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast