BLIŻEJ RYNKU PRACY – PRACOWITE FERIE 2022

BLIŻEJ RYNKU PRACY – PRACOWITE FERIE 2022

Grupa siedemnastu uczniów z Branżowej szkoły I stopnia oraz z Technikum Ekonomicznego prowadzonych przez Fundację ECDiE wybrała praktyki zamiast ferii. Inwestowanie w swoje umiejętności i chęć zarobienia własnych pieniędzy, to główny powód jaki podają uczniowie decydując się na praktyki w ramach realizowanych w szkołach Fundacji ECDiE projektów.  Nasi uczniowie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności zawodowe w następujących branżach: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, operator procesów introligatorskich, krawiec oraz technik ekonomista.

Nie zawiedli PRACODAWCY, którzy otworzyli swoje drzwi dla naszych uczniów, nie pozostając obojętnymi na trudności z jakimi muszą radzić sobie osoby z niepełnosprawnościami przygotowując się do rynku pracy. Nie zawiodła Drukarnia TRIADA i ponownie przyjęła dwóch uczniów Jakuba Domagałę i Karola Dajczaka (na zdjęciu poniżej) .

Jak widać powierzone im zadania wykonują z ochotą. Z całą pewnością po powrocie do szkoły podzielą się z koleżankami i kolegami swoimi wrażeniami.

 

Miło zaskoczyła nas Pani Aneta Fąfara z Zakładu Krawieckiego „Pracownia 17” we Wrocławiu, która z wielką życzliwością odniosła się do potrzeb naszych uczniów. Swoją wiedzą i sztuką zawodową dzieli się z uczniami sprawując funkcję opiekuna praktyk. Na zdjęciu Leszek Majner z klasy IIc BS I stopnia podczas pracy. Uśmiechnięty i zdecydowanie bardziej pewny siebie, niż na praktyce w ubiegłym roku szkolnym.  

 

Uczniowie w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej zostali z otwartymi ramionami przyjęci na praktykę do kawiarni Cafe Równik powołanej do życia przez Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji we Wrocławiu. Uczą się przygotowania menu, obsługi klienta i wykonywania prac porządkowych.

Na zdjęciu Wiktoria Szumiel, Ewa Osak  i Paulina Kołodziejska

 

Uczennice zapytane, czy są zadowolone z miejsca praktyki i czy radzą sobie z powierzonymi zadaniami, chórem odpowiedziały TAAAAK.

Dla nas organizatorów praktyk zadowolenie uczniów i pracodawców jest najważniejsze. Towarzyszy nam przekonanie, że doświadczenie pracy w rzeczywistych warunkach dla naszych uczniów, to duży krok na drodze do ich samodzielności. Więcej o praktykach podczas tegorocznych ferii zimowych będzie można przeczytać po feriach na stronie www.diakonia.pl .

Praktyki realizowane są w ramach projektów pn.: „Podniesienie efektywności kształcenia zawodowego w szkole Fundacji ECDiE” oraz „Utworzenie i realizacja zadań CKZiU w placówkach Fundacji ECDiE”, które finansowane są ze środków RPO WD 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przygotowanie tekstu:  Irena Zaczkiewicz-Kląskała i Aleksandra Grobelna

 

 

Zobacz także:

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.

MERITO DE WRATISLAVIA

14 grudnia 2022
Prezes Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra z ...
+ czytaj więcej
Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej