WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA W URZĘDZIE PRACY

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA W URZĘDZIE PRACY

Uczniowie Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół i Placówek Fundacji Ewangeliczne Centrum Diakonii i Edukacji w dniu 19.10.2021r. byli z wizytą zawodoznawczą w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy na ul. Armii Krajowej we Wrocławiu.

(na zdjęciu uczniowie technikum ekonomicznego z wizytą zawodoznawczą w DWUP)

Uczniów bardzo serdecznie powitali Dyrektor DWUP Marcin Szewczak i Kierownik CIiPKZ (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej) Pani Marzena Horbaczewska w kilku słowach przedstawiając zadania Urzędu, a w szczególności działania Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w zakresie szeroko pojętego poradnictwa zawodowego.

W ramach spotkania, uczniowie poznali źródła informacji na temat zawodów poszukiwanych na rynku pracy. Dowiedzieli się jakie informacje mogą znaleźć w Barometrze zawodów www.barometrzawodow.pl, które kompetencje wysoko cenią pracodawcy, a także o możliwości korzystania z pomocy doradców zawodowych nie tylko we wrocławskim Urzędzie, ale także ośrodkach zamiejscowych DWUP w Legnicy, Jeleniej Górze czy Wałbrzychu. Na zakończenie spotkania wykonali test kompetencji, który umożliwił im skonfrontowanie wiedzy o sobie z uzyskanymi wynikami.  Panie prowadzące spotkanie – Paulina Anklewicz i Magdalena Łukowska – zachęcały do korzystania z nowej mobilnej aplikacji ePraca dostępnej w Google Play dla poszukujących zatrudnienia oraz zapraszały na bezpłatne konsultacje i warsztaty. A także do skorzystania z informacji dostępnych na stronie http://www.ciipkz.dwup.pl/aktualnosci-4-ciipkz_wroclaw.html.

Uczniowie Technikum Ekonomicznego w Chłopskiej grze

W dniu 21.10.2021r, tym razem na terenie naszej Placówki Panie Paulina Anklewicz i Joanna Wolny z CIiPKZ (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej) z DWUP Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy) przeprowadziły warsztaty, w ramach których uczniowie uczestniczyli w Chłopskiej grze. Jest to gra dydaktyczna, w której liczą się przedsiębiorczość, umiejętność współpracy i odwaga w podejmowaniu decyzji biznesowych. Uczniowie wcielili się w przedstawicieli różnych zawodów a ich zadaniem była sprzedaż produkowanych przez siebie towarów.  Podejmowali decyzje biznesowe, planowali dostarczanie towarów, nawiązywali współpracę, próbowali się targować
i zarobić jak najwięcej pieniędzy.  Bardzo szybko  poczuli się uczestnikami rynku.

(na zdjęciu uczniowie technikum podczas negocjacji w trakcie Chłopskiej gry)

Zwycięscy dostali głośne brawa a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi prezentami.

W podsumowaniu uczniowie podawali przykłady kompetencji miękkich i twardych, które były przydatne podczas udziału w grze. Przyznali, że gra pozwala na wykorzystanie swoich mocnych stron, motywuje do kreatywnych zachowań i jest jednocześnie świetną zabawą. Stwierdzili, że bardzo chętnie wezmą udział w podobnych wydarzeniach. Panie prowadzące warsztaty zapewniły, że chętnie przyjmą zaproszenie na kolejne spotkanie.

Opracowanie tekstu: Irena Zaczkiewicz-Kląskała

 

Zobacz także:

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA WROCŁAWIA

12 grudnia 2023
Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
+ czytaj więcej
Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.

ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

23 czerwca 2023
FECDiE im ks. M. Lutra Wrocław, 2023/06/22 We Wrocławiu Branżowa Szkoła Pi ...
+ czytaj więcej