FESTYN „CZASOPRZESTRZEŃ RADOŚCI” 2021

FESTYN „CZASOPRZESTRZEŃ RADOŚCI” 2021

Tegoroczny Festyn, zorganizowany przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra „Czasoprzestrzeń Radości” przy wsparciu Komisji Europejskiej i Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej, pod wieloma względami był wyjątkowy.

Po pierwsze: odsłonięto mural „Drzewo życia” autorstwa pana Dariusza Paczkowskiego.

Po drugie: swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej pan Jacek Wasik i prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba ze współpracownikami.

Po trzecie: rozpoczęto obchody 20-lecia istnienia i działalności Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej.

Po czwarte: pomimo jesiennej pory dopisała pogoda.

Po piąte: tłumnie (co nas bardzo cieszy) przybyli do naszego parku nasi podopieczni, pracownicy, współpracownicy i przyjaciele.

Po szóste i najważniejsze: po wielu miesiącach ograniczeń pandemicznych, wreszcie mogliśmy się spotkać!

Tradycyjnie w trakcie Festynu zaistniały różne Czasoprzestrzenie i pojawiły się atrakcje.

Odbyły się warsztaty plastyczne, prowadzone przez pana Dariusza Paczkowskiego: uczestnicy wykorzystali 150 limonkowych i turkusowych płóciennych toreb do namalowania Drzewa życia.

Najmłodszym uczestnikom największą radość sprawiły dmuchańce, osiołek Luna (z Hodowli Osłów w Lubachowie), motocykle, trójkołowego roweru bez pedałów RaceRunning Fundacji Złotowianka I … wata cukrowa.

Kiermasz prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy był okazją nie tylko do podziwiania talentów rękodzielniczych wielu twórców, ale też – do nabycia świecznika, doniczki i innych drobiazgów.

W Czasoprzestrzeni  Smaku, jak sama nazwa wskazuje, można było przegryźć „Coś na ząb” (grochówka i wegańska zupa z dyni i soczewicy).

Uczniowie i nauczyciele Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej zaprezentowali występ artystyczny, a także przygotowali liczne wystawy oraz festynowe atrakcje: gry i zabawy językowe, doświadczenia fizyko-chemiczne oraz konkurencje sportowe.

Każdy, indywidualnie czy z przyjaciółmi, mógł zrobić sobie zdjęcie w foto budce, a czas spędzony w pięknym parku umilał występ zespołu muzycznego „Jazz Dreamers”.

Trzy sobotnie godziny upłynęły w serdecznej atmosferze. Niektórzy żałowali, że tak szybko. Niektórzy pytali o termin kolejnego festynu. Jeszcze go nie znamy, ale już zapraszamy!

Do zobaczenia!

Zapraszamy do GALERII

Zobacz także:

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.

MERITO DE WRATISLAVIA

14 grudnia 2022
Prezes Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra z ...
+ czytaj więcej
Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej