DZIAŁANIA PROJEKTOWE

DZIAŁANIA PROJEKTOWE

Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie szkół prowadzonych przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra biorą udział w projekcie pn.: „PODNIESIENIE EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W SZKOLE FUNDACJI ECDiE”  oraz w projekcie pn.: „UTWORZENIE I REALIZACJA ZADAŃ CKZIU W PLACÓWKACH FUNDACJI ECDIE”. Do tej pory do wzięcia udziału w obu przedsięwzięciach zgłosiło się 46 uczniów.

Pragniemy podzielić się efektami naszej pracy w ramach realizowanych projektów w szkołach Fundacji ECDiE w roku szkolnym 2020/2021.

W okresie wakacji prawie 30 uczniów będzie realizowało praktyki zawodowe u pracodawców, za które otrzymają wynagrodzenie.

Uczniowie w trakcie praktyki w zakładzie krawieckim Pani Wandy Fok.

Ponadto jeszcze w trakcie trwania roku szkolnego uczniowie korzystali z konsultacji indywidualnych i zajęć z doradcą zawodowym.

W ramach projektu został również uruchomiony Punkt Informacji Kariery (PIK), w którym uczniowie mogli porozmawiać z doradcą zawodowym o swoich planach edukacyjno-zawodowych.

Rozmowa z doradcą jest okazją do sformułowania swoich celów edukacyjnych i zawodowych.

Dodatkowo uczniowie Szkoły Branżowej uczestniczyli w dodatkowych zajęciach zawodowych, które pomogą im lepiej przygotować się do egzaminów kończących edukację.

Życzymy naszym uczestnikom powodzenia na praktykach zawodowych. Zachęcamy pozostałych uczniów do złożenia deklaracji udziału w projekcie. Kontakt: Jakub Pytel 533 620 950, email: jakub.pytel@diakonia.pl

 

Przygotowanie tekstu:                                                                                           Koordynator projektu:
Irena Zaczkiewicz-Kląskała                                                                                               Jakub Pytel

 

 

Zobacz także:

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.

MERITO DE WRATISLAVIA

14 grudnia 2022
Prezes Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra z ...
+ czytaj więcej
Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej