POMOC PSYCHOLOGICZNA W SYTUACJI PANDEMII

POMOC PSYCHOLOGICZNA W SYTUACJI PANDEMII

– „#Zostańwdomu, ale pamiętaj, że nie jesteś sam”

Izolacja domowa, niemożność realizowania swoich codziennych obowiązków szkolnych w dotychczasowych warunkach, ograniczenie kontaktów rówieśniczych, ciągłe przebywanie w tym samym otoczeniu i z tymi samymi osobami może i zapewne wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego zachęcamy Was do korzystania z naszego wsparcia – psychologów szkolnych. Jesteśmy z Wami i dla Was. Rozumiemy, że czasem chciałoby się na temat ważnych spraw porozmawiać jeszcze z kimś całkiem z zewnątrz, nie ze szkoły. Dlatego przygotowałyśmy dla Was informację, jakie instytucje we Wrocławiu mogą Wam lub Waszym bliskim udzielić wsparcia.

 

  • Dr Anetta Pereświet-Sołtan – „Poradnia dla dzieci i młodzieży. Psychoterapia i rozwój” udzielają bezpłatnych porad osobom, które potrzebują wsparcia w związku z pandemią. Dyżurują codziennie w godz.: 17.00-19.00.  Żeby skorzystać z pomocy, wystarczy zadzwonić pod nr: 690 007 818, 663 794 403.  Kontaktować można się również za pomocą Messengera,  WhatsAppa i Skype’a. https://www.facebook.com/pg/EraPsyche/posts/

 

 

Kontakt z Poradnią Psychologiczno –Pedagogiczną  nr 4, ul. Jemiołowa 59, Wrocław

Po wpisaniu w Google nazwy poradni jej adres mailowy wyświetla się jako pierwszy.

Drugi wariant, podobnie jak w przypadku PPP nr 9 – po wpisaniu w Google, po prawej stronie ukaże się zdjęcie Poradni. Pod nim napisy: strona, trasa, zapisz. Proszę kliknąć na „strona” – umożliwi to przejście na stronę Poradni.

Na stronie głównej znajdują się informacje o godzinach pracy poradni, kontakcie z pracownikami, ofercie wspomagania i świadczonej pomocy.

 

Kontakt z Poradnią Psychologiczno –Pedagogiczną  nr 9, ul. Krakowska 102, Wrocław

Po wpisaniu w Google, po prawej stronie ukaże się zdjęcie Poradni. A pod nią napisy: strona, trasa, zapisz. Proszę kliknąć na „strona” umożliwi to przejście na stronę Poradni.

Po prawej stronie jest zakładka „Kontakt”, a w niej dwie informacje – godziny pracy pracowników oraz adresy mailowe pracowników poradni. Pracownik poradni może się również skontaktować telefonicznie – po zasygnalizowaniu takiej potrzeby.

Pracownicy poradni, w godzinach swojej pracy, świadczą pomoc, prowadzą wywiady, ale nie prowadzą badań. W najbliższym czasie możliwe będzie prowadzenie diagnozy dojrzałości szkolnej – po otrzymaniu przez Poradnię odpowiedniego narzędzia.

W zakładce Aktualności znajdą Państwo informację o godzinach pracy sekretariatu Poradni, ofercie pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz ogólne informacje związane z sytuacją epidemii.

 

  • Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna. W okresie zawieszenia zajęć na czas zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19 Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna udziela wsparcia psychologicznego uczniom, rodzicom i nauczycielom TELEFONICZNIE  od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00
    Telefon: 71 798 68 84  wew. 100   i  wew. 106

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Wasi psychologowie

Zobacz także:

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA WROCŁAWIA

12 grudnia 2023
Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
+ czytaj więcej
Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.

ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

23 czerwca 2023
FECDiE im ks. M. Lutra Wrocław, 2023/06/22 We Wrocławiu Branżowa Szkoła Pi ...
+ czytaj więcej