MIKOŁAJ W SCHRONISKU

MIKOŁAJ W SCHRONISKU

Dzielimy się dobrem!

Dnia 16 stycznia 2020 roku, odwiedziliśmy Schronisko i Noclegownię dla Bezdomnych Kobiet Towarzystwa im. Św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu. Młodzież i dzieci z naszego Ośrodka oraz Placówek „Tęcza” i „Opoka” wraz z wychowawcami przywieźli  Podopiecznym Schroniska zbierane wcześniej w naszej Fundacji dary. Dziękujemy Wszystkim Wspaniałym Darczyńcom z naszych Szkół, Placówek i Ośrodka , Dyrekcji za udostępnienie busa naszej Fundacji a Panu Pawłowi Kupczykowi za ich transport i rozładunek! Odzież, środki higieny i czystości oraz żywność sprawiły dużo radości.

Święty Mikołaj, w tej roli kolejny już raz Patryk Kupś, rozdawał Paniom słodycze i uśmiechy. Pani pedagog, Magdalena Czechowicz odczytała wszystkim fragment książki Danuty Śmierzchalskiej „Przy Wigilijnym Stole” i przygotowała zimowe zagadki, które odczytywał Pan Adam Świder. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były czekoladową niespodzianką Młodzież tańczyła i śpiewała znane i lubiane piosenki a pani Dorota Brożek przeprowadziła konkurs na Kalambury, w którym wzięły udział pary ( w tym wychowawcy- Pani Jolanta Rus i Pan Sławomir Jabczyk). Odgadywano z sukcesem czynności, zawody i zwierzęta zapisane na tajemniczych karteczkach. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Bóg się rodzi” i zrobiliśmy pamiątkowe zbiorowe zdjęcie.

Pani Kierownik Łucja Dobrowolska, pani wychowawczyni Małgosia i Mieszkanki Schroniska przygotowały dla nas wspaniałą kolację i wręczyły nam piękne robione ręcznie zakładki z wizerunkiem Św. Brata Alberta. Zjedliśmy również specjalne cukierki jubileuszowe „krówki”. Na ich papierkach były indywidualne sentencje, które głośno odczytywaliśmy. Moja, autorstwa Św. Brata Alberta,  niechaj będzie pointą tej wspaniałej wizyty: „Ten jest dobry, kto chce być dobry”…

Zapraszamy do GALERII

Styczeń 2020’ Organizatorzy:

Adam Świder,
Magdalena Czechowicz,
Dorota Brożek,
Paweł Kupczyk,
Jolanta Rus i Sławomir Jabczyk

Fot. Dorota Brożek i Sławomir Jabczyk

Zobacz także:

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.

MERITO DE WRATISLAVIA

14 grudnia 2022
Prezes Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra z ...
+ czytaj więcej
Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej