CIĄGLE „BLIŻEJ EUROPY, BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ ŚWIATA” …

CIĄGLE „BLIŻEJ EUROPY, BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ ŚWIATA” …

Chociaż projekt pt. „Bliżej Europy, bliżej siebie, bliżej świata” realizowany w ubiegłym roku w ramach programu Erasmus + zakończył się,  panie Agnieszka Chojnacka i Halina Knap postanowiły kontynuować rozpowszechnianie jego głównych idei – kształcenie w duchu tolerancji, sprzeciwu wobec dyskryminacji i przemocy – organizując kolejne międzynarodowe  spotkanie, które potwierdziło, że ani wiek, ani pochodzenie czy religia nie stanowią przeszkody, by usiąść przy jednym stole i wspólnie odkrywać świat i siebie.
W dniu 23.05.2019 roku  gościliśmy w naszej szkole studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy przyjechali z różnych zakątków świata, m.in. z Indonezji, Wietnamu, Zimbabwe, Senegalu i Brazylii. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Przy poczęstunku przygotowanym przez uczniów  klas drugich Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego Integracyjnego mówiliśmy o  pochodzeniu i znaczeniu naszych imion, mieliśmy okazję poznać ciekawe informacje o egzotycznych krajach,  obejrzeć zachwycające zdjęcia z regionów, z których pochodzili nasi goście,  a przede wszystkim mogliśmy prowadzić konwersacje w języku angielskim i … polskim. Byliśmy pod wrażeniem znajomości naszego języka przez studentów, którzy uczyli się go zaledwie 6-7 miesięcy.

Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. Szczególnie dziękujemy wykładowcom ze Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej ,  pani Urszuli Romańczuk i panu Marianowi Góreckiemu, którzy pomogli nam w realizacji tego spotkania.

Zapraszamy do GALERII

Agnieszka Chojnacka, Halina Knap

Zobacz także:

AKCJA ŻONKILE

13 kwietnia 2021
...
+ czytaj więcej

KONKURS “PORTRET BOHATERA WYBRANEJ KSIĄŻKI”

16 marca 2021
Poniżej prezentujemy prace konkursowe: https://youtu.be/vlkDkzbfhnk?t=2 ...
+ czytaj więcej

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

22 grudnia 2020
TERMINY ZIMOWEJ PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ ORAZ FERII ZIMOWYCH ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast