POWITANIE KRASNALI

POWITANIE KRASNALI

W czasie naszego Festynu z okazji 20-lecia Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra (25 maja 2019) powitaliśmy nowe wrocławskie Krasnale, które usadowiły się w parku obok Steli Tolerancji. Powitali je ksiądz Robert Sitarek oraz Dyrektor Biura Wrocław bez barier i Rzecznik ds. osób niepełnosprawnych pan Bartłomiej Skrzyński w otoczeniu uczestników Festynu. Korowód witających poprowadziły do Krasnali Przedszkolaki w czerwonych krasnalowych czapkach.

Ksiądz Robert Sitarek opowiedział legendę o ukrytych jeszcze pod pękiem limonkowych i niebieskich balonów Krasnalach: są dwa, obydwa z niepełnosprawnością, jeden, starszy, ma problemy z chodzeniem, więc ten młodszy mu pomaga – tak, jak u nas jest na co dzień.

Pan Bartłomiej Skrzyński zauważył, że niewątpliwie na mapie wrocławskich Krasnali brakowało adresu przy ul. Lutra. Wspominał swoje wielokrotne wizyty u nas przy okazji rozmaitych imprez i uroczystości. Podkreślił fakt udziału Podopiecznych i Pracowników w życiu Wrocławia, a szczególnie – w wydarzeniach sportowych.

Zniecierpliwione Przedszkolaki zaczęły skandować: Głośno krzyczmy, cieszmy się, Krasnale, pokażcie się! Po trzecim i już bardzo głośnym okrzyku ksiądz Sitarek przeciął zielony sznurek i pęk balonów powoli wzbił się w powietrze, unosząc czerwono-żółtą wstęgę. I ukazały się Krasnale witane oklaskami, okrzykami i radością zebranych.

Krasnale, zostańcie z nami! We Wrocławiu macie ponad 300 braci, a tu będzie Wam dobrze.

Zapraszamy do GALERII

Agnieszka Gulanowska
Adam Kurlapski

Zobacz także:

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

22 grudnia 2020
TERMINY ZIMOWEJ PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ ORAZ FERII ZIMOWYCH ...
+ czytaj więcej

KLUB SENIORA JAKO ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY MIESZKAŃCÓW M. WROCŁAWIA

7 października 2020
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego P ...
+ czytaj więcej

ODSZEDŁ BARTŁOMIEJ SKRZYŃSKI (15 września 2020)

16 września 2020
Dyrektor Biura Wrocław Bez Barier oraz Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. osób ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast