POWITANIE KRASNALI

POWITANIE KRASNALI

W czasie naszego Festynu z okazji 20-lecia Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra (25 maja 2019) powitaliśmy nowe wrocławskie Krasnale, które usadowiły się w parku obok Steli Tolerancji. Powitali je ksiądz Robert Sitarek oraz Dyrektor Biura Wrocław bez barier i Rzecznik ds. osób niepełnosprawnych pan Bartłomiej Skrzyński w otoczeniu uczestników Festynu. Korowód witających poprowadziły do Krasnali Przedszkolaki w czerwonych krasnalowych czapkach.

Ksiądz Robert Sitarek opowiedział legendę o ukrytych jeszcze pod pękiem limonkowych i niebieskich balonów Krasnalach: są dwa, obydwa z niepełnosprawnością, jeden, starszy, ma problemy z chodzeniem, więc ten młodszy mu pomaga – tak, jak u nas jest na co dzień.

Pan Bartłomiej Skrzyński zauważył, że niewątpliwie na mapie wrocławskich Krasnali brakowało adresu przy ul. Lutra. Wspominał swoje wielokrotne wizyty u nas przy okazji rozmaitych imprez i uroczystości. Podkreślił fakt udziału Podopiecznych i Pracowników w życiu Wrocławia, a szczególnie – w wydarzeniach sportowych.

Zniecierpliwione Przedszkolaki zaczęły skandować: Głośno krzyczmy, cieszmy się, Krasnale, pokażcie się! Po trzecim i już bardzo głośnym okrzyku ksiądz Sitarek przeciął zielony sznurek i pęk balonów powoli wzbił się w powietrze, unosząc czerwono-żółtą wstęgę. I ukazały się Krasnale witane oklaskami, okrzykami i radością zebranych.

Krasnale, zostańcie z nami! We Wrocławiu macie ponad 300 braci, a tu będzie Wam dobrze.

Zapraszamy do GALERII

Agnieszka Gulanowska
Adam Kurlapski

Zobacz także:

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.

MERITO DE WRATISLAVIA

14 grudnia 2022
Prezes Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra z ...
+ czytaj więcej
Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej