WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE

WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

W 2018 roku Boże Narodzenie świętowaliśmy 11 grudnia. Tego dnia wieczorem Wychowankowie i Pracownicy Ośrodka oraz Placówek „Tęcza” i „Opoka” spotkali się na tradycyjnej wspólnej wieczerzy. Swoją obecnością zaszczycili nas gospodarze Fundacji: Ksiądz Biskup Waldemar Pytel i Ksiądz Biskup Senior Ryszard Bogusz, Członkowie Rady Diakonii, Prezes Zarządu Fundacji Ksiądz Robert Sitarek, Dyrektor ds. Pedagogicznych pani Stefania Goździk. Byli z nami również: pani Anita Sowa – Dyrektor Przedszkola „Wesołe Nutki”, pan Adrian Tylipski – Dyrektor SPP oraz pani Anna Różowiec – animator kultury.

Powitali nas członkowie Rady Mieszkańców. Przedstawicie wszystkich grup oraz „Tęczy” i „Opoki” złożyli świąteczne życzenia słowami Matki Teresy z Kalkuty. Ksiądz Biskup Waldemar Pytel poprowadził wspólną modlitwę. Przy akompaniamencie skrzypaczek z Państwowej Bursy Szkół Artystycznych zaśpiewaliśmy kolędę. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Jedliśmy tradycyjne potrawy: barszcz, pierogi, rybę i ciasta, upieczone przez rodziców naszych wychowanków. Gości obdarowaliśmy świątecznymi drobiazgami wykonanymi własnoręcznie przez wychowanków.

W stołówce, rozświetlonej blaskiem świec na stołach i lampek na choince, ogrzały nas życzenia i uśmiechy. Znowu, jak co roku, czas spędzaliśmy razem i odświętnie.

Wszystkim: Gospodarzom Diakonii i Fundacji, Wychowankom i ich Bliskim, Pracownikom, Współpracownikom i Przyjaciołom dziękujemy za wspólne spędzony rok, za każde dobre słowo, na co dzień i od święta. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy z całego serca, żeby Boże Narodzenie trwało w nas i wokół nas.

 

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei “więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

Magdalena Czechowicz
Agnieszka Gulanowska
Adam Kurlapski

Zobacz także:

Uśmiechnięta dziewczyna z zespołem Downa trzyma w ręku ozdobioną ręcznie małą latareczkę. Na dole zdjęcia znajdują się logotypy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i Biura Bez Barier.

PERFORMANS #ŚWIATŁO

20 października 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji realizuje w tym roku kampanię ...
+ czytaj więcej
Logotyp projektu. Spirala w kształcie słońca w kolorze żółtym. W tle koło w kolorze zielonym. Logotyp zawiera napis #ŚWIATŁO TV Przystań. Pod logotypem projektu znajdują się logotypy wszystkich stron realizujących to zadanie: Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wrocław Bez Barier.

ŚWIATŁO TV.PRZYSTAŃ

19 września 2022
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra realizu ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast