TURNIEJ Z MISTRZAMI!

25 października 2018 odbył się VIII Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Zarządu Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra. W zawodach uczestniczyło 37 zawodników w wieku od 8 do 70 lat. Udział brali: kandydat na mistrza Bogdan Żminda, aktualny medalista Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Szybkich Gorzów Wielkopolski 2018. ,Mistrz FIDE Władysław Pojedziniec , medalista Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Szybkich Gorzów Wielkopolski 2018 . Ranking (2300 Pkt i ranking FIDE 1895), Andrzej Wasylkiewicz aktualny wicemistrz Polski Osób Niepełnosprawnych w Blitzu.

Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Nad całością zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej, pan  Michał Dzikowski. Decyzją kapitana i zawodników drużyny „START Wrocław”,  drużyna nie była brana pod uwagę w klasyfikacji drużynowej. Indywidualne zawody wygrał Bogdan Żminda START Wrocław, II miejsce zajął Władysław Pojedziniec  START Wrocław, III miejsce Andrzej Wasylkiewicz START Wrocław. Najwyższe miejsca wśród zawodników reprezentujących naszą Fundację ECDiE wywalczył Robert Dudziński VI miejsce.  Drużynowo zwyciężyła drużyna  SP Szewce 1 a kolejne miejsca zajęły drużyny: II – drużyna DPS Kaletnicza , III – drużyna  Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W klasyfikacji drużynowej liczyły się wyniki 3 najlepszych zawodników danej drużyny.

Zmarły  w sierpniu tego roku pan Piotr Jagieła pozostał w naszych sercach i pamięci. W trakcie ceremonii wręczania nagród, rozdaliśmy też puchary, które pan Piotr wywalczył w zawodach. W ten sposób chcieliśmy zaakcentować pamięć o nim i wdzięczność za wieloletnią współpracę, propagowanie szachów w środowisku osób niepełnosprawnych , tym samym przełamywania barier wynikających z różnego typu niepełnosprawności.

Zwycięzcy zostali obdarowani medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Końcowym akcentem była słodka niespodzianka – tort szachowy. Uczestnicy z przyjemnością wzięli udział w naszym Turnieju, podkreślali  znakomitą atmosferę i oprawę ( Program  wzbogaciły występy Maluchów z Przedszkola „Wesołe Nutki „ oraz Szkoły  Przysposabiającej do Pracy z naszego naszej Fundacji.

Jako organizator, chciał bym podziękować  za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju. Bez Waszej pomocy ten Turniej nie był by tak udany!.

Dziękujemy Wszystkim za udział w Turnieju i zapraszamy za rok!

Organizator-Adam Świder

Zapraszamy do GALERII

Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.