SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

10 marca 2018 roku

w ramach Dni Otwartych w szkołach Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu z inicjatywy Zespołu nauczycieli przedmiotów ekonomicznych, odbyło się  spotkanie z absolwentami Technikum Ekonomicznego. Spotkanie prowadziła Irena Zaczkiewicz-Kląskała, nauczyciel Technikum Ekonomicznego. W spotkaniu wzięli udział nasi obecni uczniowie, kandydaci zainteresowani kształceniem w szkołach Fundacji i ich rodzice oraz panie wychowawczynie absolwentów –  Anna Jaskuła i Aleksandra Grobelna.

Zaproszeni absolwenci Kamila Włosiniak,  Szatkowski i Radosław Żłobicki podzielili się wspomnieniami z okresu nauki w Technikum Ekonomicznym  i opowiedzieli o swoich losach po ukończeniu szkoły. Jarosław Figurski, Maciej Salamon, Dominik Rogowski, Andrzej 

Usłyszeliśmy wiele dobrych słów zarówno o nauczycielach Technikum Ekonomicznego, jak i wychowawcach internatu. Ze wzruszeniem opowiadali o zbudowanych relacjach,  przyjaźniach i  dobrej atmosferze, którą zapamiętali z okresu nauki.  Wsłuchując się w wypowiedzi absolwentów dowiedzieliśmy się z jakimi obawami rozpoczynali naukę w nowym dla nich środowisku oraz jak szybko nowe miejsce stało się dla nich drugim domem.  Domem, w którym nauczyli się samodzielności, stawiania sobie coraz większych wymagań i planowania własnej kariery. Opowiadali o pokonywaniu trudności na rynku pracy i podkreślali wagę budowania w sobie poczucia własnej wartości. Po ukończeniu kształcenia w Technikum Ekonomicznym postawili na dalszą edukację i na zdobywanie doświadczenia na rynku pracy. Wiele swoich słów kierowali do obecnych na spotkaniu uczniów i kandydatów, pokazując na własnym przykładzie, że warto od siebie wymagać więcej i chcieć więcej. Materiał filmowy ze spotkania z absolwentami oddaje zarówno wspaniałą atmosferę jak i jest rejestracją szczerych, pełnych refleksji słów, opisujących ich dążenia do osiągnięcia  sukcesów, zarówno zawodowych jak i osobistych. Wkrótce będzie można obejrzeć materiał filmowy ze spotkania.

 

                                                                         Irena Zaczkiewicz-Kląskala

Zobacz także:

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA WROCŁAWIA

12 grudnia 2023
Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia w dniu 5.12 ...
+ czytaj więcej
Logo #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

8 października 2023
W roku 2022 w ramach #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wiele atrakcyjnych s ...
+ czytaj więcej
Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej odpoczywają przy fontannie „Walka i Zwycięstwo”.

ŚLADAMI HISTORYCZNYCH HOTELI WROCŁAWIA

23 czerwca 2023
FECDiE im ks. M. Lutra Wrocław, 2023/06/22 We Wrocławiu Branżowa Szkoła Pi ...
+ czytaj więcej