„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM…”

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM…”

10 stycznia 2018 roku

był bardzo deszczowym dniem… Nie zniechęciło to nas jednak do odwiedzin dzieci i mieszkanek Schroniska i Noclegowni Towarzystwa im. Św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek z dziećmi przy ul. Strzegomskiej 9, we Wrocławiu. Idea była szczytna i związana z rokroczną Akcją Charytatywną „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem!” zapoczątkowaną wiele lat temu. Spotkanie Mikołajkowe zorganizowali członkowie Klubu „KAS”, Rady Mieszkańców Ośrodka, uczniowie Szkół i Placówek „Tęcza” i „Opoka” Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. Ks. Marcina Lutra we Wrocławiu, przy wsparciu Pani Kierownik Agnieszki Gulanowskiej, Pań: Marzeny Podrazy i Magdaleny Czechowicz oraz  Panów: Adama Świdra i Pawła Kupczyka. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, dzięki którym, na twarzach odwiedzanych Dzieci i ich Mam zagościł szczery uśmiech zaskoczenia i radości.

Spotkanie obfitowało w wiele miłych chwil. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i czytaliśmy „Opowieść o Bożym Narodzeniu”. Św. Mikołaj i Pani Mikołajowa (w tych rolach Patryk Kupś i Paulina Wilk) rozdali przygotowane przez nas dary i prezenty. Sebastian Baran, Martyna Jaworska, Daniel Kocur i Damian Roguz wystąpili przed liczną publicznością z repertuarem Piotra Rubika, Edyty Górniak Kayah i innych artystów. Konkurs na najpiękniej zaśpiewaną kolędę wygrały cztery Panie, które w nagrodę otrzymały kalendarze na Nowy 2018 Rok. Można było zrobić sobie zdjęcie ze Św. Mikołajem, co cieszyło się ogromną popularnością. Niektórzy pochwalili się umiejętnościami tanecznymi. Oj, działo się! Gospodarzom dziękujemy za otwarte serca, serdeczne przyjęcie i poczęstunek. Zapewniam, że w przyszłym roku przyjedziemy z przyjemnością, przywożąc dary, prezenty i dobry nastrój!

Organizatorzy Akcji: Magdalena Czechowicz, Marzena Podraza, Adam Świder, Paweł Kupczyk

Zapraszamy do GALERII

Zobacz także:

Grupa seniorów z klubu seniora Nowe Żerniki w udekorowanych kwiatami kapeluszach wraz z kierownikiem klub na Wrocławskim Rynku podczas Dni Seniora. Pokazują nagrodę Przyjaciela Seniorów. Wszyscy są uśmiechnięci.

PRZYJACIEL SENIORÓW

19 września 2022
Jakub Pytel -kierownik klubu seniora - Klub Nowe Żerniki prowadzonego przez nas ...
+ czytaj więcej

POKAZ FILMU I WYSTĘP ZESPOŁU W KINIE

25 czerwca 2021
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra realizuj ...
+ czytaj więcej

SŁOWA WSPARCIA PREZYDENTA MIASTA WROCŁAWIA

15 grudnia 2020
Słowa wsparcia Prezydenta Miasta Wrocławia:   ...
+ czytaj więcej