DLA MŁODYCH WSZYSTKO, A DLA STARSZYCH…

DLA MŁODYCH WSZYSTKO, A DLA STARSZYCH…

Dla starszych osób należy się szacunek, uwaga, troska i dbałość o ich bezpieczną i godną starość. W takich słowach pani Jolanta Kwaśniewska tłumaczyła, dlaczego założona przez nią Fundacja Porozumienie Bez Barier wsparła projekt realizowany w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” we Wrocławiu.

Dom ten jest jednym z dwóch prowadzonych przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra. Dzięki współpracy z organizacją Pani Prezydentowej, ponad setka mieszkańców domu będzie miała do dyspozycji „Kącik Babci i Dziadka”.

„Jeszcze kilka miesięcy temu to miejsce wyglądało zupełnie inaczej” – wspominał podczas uroczystego otwarcia ks. Robert Sitarek. „Dziś przeszło ono niezwykłą metamorfozę. Z miejsca bez wyrazu, w którym mieszkańcy otrzymywali posiłki, dzięki współpracy z Fundacją Porozumienie Bez Barier oraz zaangażowaniu partnerów i darczyńców, udało się stworzyć przestrzeń pełną ciepła i domowego charakteru”.

W dawniejszej stołówce wymieniono okna i podłogę, odmalowano ściany, zamontowano eleganckie i emanujące ciepłym światłem żyrandole, wstawiono nowe stoły, krzesła i wygodne fotele, a nawet kominek, przy którym mieszkańcy będą mogli spędzać chłodniejsze dni. Zgromadzeni 20 listopada na uroczystym otwarciu „Kącika” goście byli pod wrażeniem starannego zaaranżowania przestrzeni i zestawienia ze sobą elementów wystroju, które podkreślają domowy charakter miejsca i sprawiają, że chce się w nim zostać odrobinę dłużej.

Najwięcej satysfakcji przynosił jednak widok uśmiechniętych i radosnych mieszkańców, którzy uczestniczyli w uroczystościach. Z chwilą, w której pani Jolanta Kwaśniewska przecięła wraz z biskupem Waldemarem Pytlem, Dyrektorem ECDiE oraz p. Jackiem Sutrykiem z Urzędu Miejskiego wstęgę, otwierając tym samym odremontowaną salę, otrzymali oni ważne dla siebie miejsce spotkań, które powstało przez troskę i dbałość o ich bezpieczną i godną starość.

ks. Paweł Meler

Więcej informacji -> KLIK

Zobacz także:

Grupa seniorów z klubu seniora Nowe Żerniki w udekorowanych kwiatami kapeluszach wraz z kierownikiem klub na Wrocławskim Rynku podczas Dni Seniora. Pokazują nagrodę Przyjaciela Seniorów. Wszyscy są uśmiechnięci.

PRZYJACIEL SENIORÓW

19 września 2022
Jakub Pytel -kierownik klubu seniora - Klub Nowe Żerniki prowadzonego przez nas ...
+ czytaj więcej

POKAZ FILMU I WYSTĘP ZESPOŁU W KINIE

25 czerwca 2021
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra realizuj ...
+ czytaj więcej

SŁOWA WSPARCIA PREZYDENTA MIASTA WROCŁAWIA

15 grudnia 2020
Słowa wsparcia Prezydenta Miasta Wrocławia:   ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast