„Mój pobyt na kursie językowym”… (cz. 1)

„Mój pobyt na kursie językowym”… (cz. 1)

…w ramach programu ERASMUS+

W dniach od 22.07 do 06.08.2017 r. wzięłam udział w dwutygodniowym metodycznym kursie języka angielskiego prowadzonym przez szkołę Alpha School of English na Malcie.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.30. Głównym ich celem było nie tylko doskonalenie  języka angielskiego, ale przede wszystkim możliwość zapoznawania się z najnowszymi metodami nauczania.

Zajęcia prowadzone były przez kilku lektorów –z wieloletnią praktyką pochodzących z Wielkiej Brytanii oraz z Kanady.

W trakcie zajęć wykorzystywano najnowocześniejszą technologię używaną w procesie dydaktycznym. Miałam również możliwość udziału w „class observation” i wymiany doświadczeń z nauczycielkami z Wielkiej Brytanii.

Dzięki temu, że na Malcie językiem urzędowym jest zarówno język maltański jak i język angielski moja praktyka językowa nie ograniczała się jedynie do zajęć lekcyjnych. Zapewniono mi zakwaterowanie u nauczycielki języka angielskiego i codzienne zwykłe sytuacje życiowe oraz wieczorne spotkania na tarasie przy kolacji dawały możliwość konwersacji w języku angielskim przez całą dobę.

W trakcie kursu nawiązałam wiele ciekawych znajomości. Wśród nich jest pani pastor z Austrii, nauczyciel akademicki z Hiszpanii, nauczyciel z Włoch, pedagog specjalny z Ukrainy oraz trzy nauczycielki z Niemiec.

Nasze wspólne spotkania w czasie przerw międzylekcyjnych oraz wypady na lunch były doskonałą okazją do wymiany poglądów na temat metod i form nauczania, edukacji, jej roli w nawiązywaniu dialogu kulturowego pomiędzy państwami.

W trakcie weekendu można było skorzystać z organizowanych przez Alpha School of English wycieczek. W znanym więc i przyjaznym gronie kolegów i koleżanek ze szkoły zwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca i zabytki Malty.

 

Do najważniejszych mogę tu zaliczyć najmniejszą stolicę europejską Valettę z konkatedrą św. Jana, ciekawą architekturą (kolorowymi balkonami!), uroczą Mdinę – dawną stolicę Malty zwaną „cichym miastem”, wyspę Gozo i oraz malutką wyspę Comino i Blue Lagoon.

Nie sposób nie wspomnieć o gorących promieniach słonecznych, które towarzyszyły mi od rana do późnych godzin wieczornych. W trakcie dnia temperatura dochodziła czasami do + 37 stopni, za którą tęsknię spoglądając na naszą polską deszczową i chłodną jesień…

Wyjazd na kurs metodyczny pozwolił mi nie tylko na podniesienie kompetencji z języka angielskiego, ale przede wszystkim dla mnie jako nauczyciela języka obcego, na podpatrzenie i wykorzystanie nowych metod i technologii w nauczaniu języka niemieckiego.

                                    Małgorzata Leonarska-nauczycielka języka niemieckiego

Zobacz także:

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO DOLNOŚLĄSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY

30 listopada 2022
„Bliżej rynku pracy” – 16 listopada 2022 r. -  wycieczka zawodoznawcza ...
+ czytaj więcej

BLIŻEJ RYNKU PRACY

14 listopada 2022
Spotkanie podsumowujące praktyki uczniów realizowane w okresie ferii letnich w ...
+ czytaj więcej

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO HOTELI NOVOTEL I IBIS WROCŁAW

8 listopada 2022
Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia, klasa 3 a odwiedziła Hotele Novotel i I ...
+ czytaj więcej
Zmień rozmiar czcionki
Contrast