POWITANIE LATA I WAKACJI

POWITANIE LATA I WAKACJI

Konkurs „moJA przyroda”

W czwartek 22 czerwca o godz. 16:30 Wychowankowie Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz „Tęczy” i „Opoki” wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin” spotkali się w naszej parkowej altanie, by wspólnie powitać lato i wakacje.

Gościem specjalnym był pan Tomasz Żółtko, muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta, jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Zaśpiewał kilka swoich autorskich utworów, skłaniając nas do zadumy i wzruszeń.

Obejrzeliśmy występ grupy teatralnej, która tym razem przypomniała nam piosenki Andrzeja Waligórskiego. Pożegnaliśmy absolwentów SPP, Gimnazjum Integracyjnego i ZSZ, którzy odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki. Statuetki programu „Rozwinąć skrzydła” w tym roku powędrowały w ręce Marty G. (GI) i Natalii P. (ZSZ). Marta otrzymała również nagrodę specjalną za bardzo dobre wyniki w nauce, dzięki którym Jej świadectwo gimnazjalne zdobi biało-czerwony pasek.

Nagrody za wyniki w nauce otrzymali również Wychowankowie „Tęczy” i „Opoki” (link).

Rozdaliśmy też wiele dyplomów i nagród: za działania artystyczne w Kole teatralnym i plastycznym, za działania wolontariackie w Klubie Aktywności Społecznej i samorządowe w Radzie Mieszkańców, za osiągniecia szachowe. Nagrody otrzymali laureaci konkursów: czystości, pochwał i Poliglotka (konkurs znajomości słówek niemieckich i angielskich).

Dziękujemy wszystkim, którzy współpracowali z nami w tym roku szkolnym!

Dziękujemy Pracownikom za trud codzienny i wyjątkowy!

Wychowankom gratulujemy sukcesów i życzymy słonecznych, bezpiecznych i beztroskich wakacji!

Mottem wakacji niech będą słowa piosenki Jana Kaczmarka:

Do serca przytul psa,

Weź na kolana kota,

Weź lupę, popatrz – pchła!

Daj spokój, pchła to też istota.

W jeżyny nura daj

Lub usiądź na mrowisku…

Zachęcamy wszystkich (Wychowanków młodszych i starszych oraz Pracowników) do obserwowania przyrody, robienia zdjęć, zapisywania obserwacji oraz udziału w konkursie „moJA przyroda”!

Prace fotograficzne, plastyczne i pisemne będziemy zbierać po wakacjach, do ostatniego dnia kalendarzowego lata. Warto więc poleżeć na trawie pod drzewem, podglądać motyle i ślimaki, wsłuchać się w śpiew ptaków i bzyczenie owadów, zachwycić się wschodem słońca, chmurami na błękitnym niebie i zapachem kwiatów. Sfotografować, narysować, zapisać.

Agnieszka Gulanowska, Magdalena Czechowicz

Zapraszamy do GALERII

Zobacz także:

NARODOWE ŚWIĘTA MAJOWE

4 maja 2017
26 kwietnia 2017r., po południu , uczciliśmy w Niepublicznym Ośrodku Szkolno- ...
+ czytaj więcej

WIELKANOC czas otuchy i nadziei

14 kwietnia 2017
11 kwietnia 2017 po południu Pracownicy i Wychowankowie Ośrodka oraz Placówek ...
+ czytaj więcej

„CYBULSKI WE WSPOMNIENIACH”

21 marca 2017
Aktor - Zbigniew Cybulski , był fenomenem i idolem swojego pokolenia, obiektem ...
+ czytaj więcej