PRAWO W SZKOLE…

PRAWO W SZKOLE…

…spotkanie uczniów z przedstawicielem Okręgowej Izby Radców Prawnych

27 listopada 2018 r. gościliśmy przedstawiciela Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, pana mecenasa Roberta Staszewskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Technikum Ekonomicznego i Liceum Ogólnokształcącego.  W pierwszej części spotkania pan mecenas Robert Staszewski przedstawił uczniom zawody prawnicze i zademonstrował obowiązujące w nich togi. Głównym tematem spotkania była ochrona dóbr osobistych.

Pan mecenas podawał przykłady postępowań sądowych, w których rozstrzygane były sprawy o ich naruszanie z wykorzystaniem Internetu. Sugerował uczniom dużą ostrożność w ujawnianiu swoich danych osobowych w sieci.  Namawiał do niezwłocznego informowania o stwierdzonych przypadkach naruszeń, w pierwszej kolejności rodziców, opiekunów, nauczycieli lub policję.

Uczniowie zadawali również pytania min. o odpowiedzialność za naruszanie prawa autorskiego i wizerunku. Część pytań dotyczyła korzystania z sieci, prawa do rozpowszechniania w Internecie informacji, kopiowania i zakresu odpowiedzialności za ewentualne naruszenie przepisów w tym zakresie.

Pan mecenas Robert Staszewski zapewnił, że uczniowie i ich rodzice w wyznaczonych dniach, mogą skorzystać, w razie potrzeby, z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Uczniowie brawami podziękowali Panu mecenasowi za spotkanie.

                                                                        Irena Zaczkiewicz-Kląskała

Zobacz także:

Akcja „Żonkile”

17 kwietnia 2019
  Dzisiaj, tj. 17 kwietnia, uczniowie i nauczyciele szkół Fundacji E ...
+ czytaj więcej

SPOTKANIE WIELKOPOSTNE

16 kwietnia 2019
W dniu 16 kwietnia w auli Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ...
+ czytaj więcej
diakonia.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
idź do góry
Zmień rozmiar czcionki
Contrast