TREFFEN IN KRZYŻOWA

TREFFEN IN KRZYŻOWA

10 – 15 czerwca odbyło się w Krzyżowej polsko-niemieckie spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół i Placówek Fundacji ECDiE, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 6 we Wrocławiu oraz Albrecht Dürer-Realschule Wiesbaden.

Spotkanie jest efektem wieloletniego partnerstwa szkół i obecnie realizowanego projektu, który znalazł się w gronie finalistów Konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel”. Z tego powodu tegoroczna wymiana w Krzyżowej odbyła się pod hasłem różnorodności.

Projekt „Razem w różnorodności jest doskonałą formą integracji międzynarodowej i międzykulturowej. Daje szansę młodym ludziom na poznanie rówieśników z innego kręgu kulturowego oraz przełamywanie różnorodnych barier. Młodzież doskonali swoje umiejętności językowe, pogłębia wiedzę na temat innego kraju oraz relacji polsko-niemieckich.

W czasie tegorocznego spotkania w Krzyżowej młodzież odkrywała różnorodność w sobie, w swojej grupie, a także wokół siebie. Bogata oferta warsztatów sprawiała, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu uczniowie chętnie współpracowali ze sobą w mieszanych polsko-niemieckich zespołach. Szczególna atmosfera integracji panowała w trakcie wieczoru międzykulturowego, siatkówki ręcznikowo-balonowej, dyskoteki, czy ogniska. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Wrocławia, podczas której młodzież mogła uczestniczyć w kolejnych poszukiwaniach różnorodności.

Wyjazd do Krzyżowej dla większości uczniów z Niemiec był pierwszą wizytą w Polsce. Byli oni bardzo ciekawi naszego kraju i kultury. Dla młodzieży z Polski była to rzadka okazja obcowania z rówieśnikami z innego państwa.

Zapraszamy do GALERII

Zobacz także:

WILLKOMMEN TO PNSP

9 lipca 2018
Zapraszamy do Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej przy ul. ks. Marcina Lutr ...
+ czytaj więcej