VII INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

26.10.2017 roku

odbył się VII Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Zarządu Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra. W zawodach uczestniczyło 40 zawodników w wieku od 8 do 70 lat. Najwyższy ranking (2200 punktów)  posiadał kandydat na mistrza Bogdan Żminda, aktualny mistrz Polski amatorów w szachach szybkich (Pęgów 2017) i wicemistrz Polski w blitzu osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu. Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Nad całością zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej Aleksander Sokólski. Indywidualne zawody wygrał Andrzej Wasylkiewicz START Wrocław, II miejsce zajął Bogdan Żminda START Wrocław, III miejsce Zdzisław Sułot START Wrocław. Najwyższe miejsca wśród zawodników reprezentujących naszą Fundację ECDiE zdobyli:  Ksawery Kochanowicz (IX miejsce)  Emilia Kochanowicz , (XII miejsce) z Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej oraz Kasprowicz Dawid (XV miejsce) z NOSW.

Drużynowo zwyciężyła drużyna WZSN START Wrocław, a kolejne miejsca zajęły drużyny: II – drużyna 1 Gimnazjum w Szewcach, III – drużyna DPS przy ul. Kaletniczej we Wrocławiu, IV – drużyna 2 Gimnazjum w Szewcach, V – drużyna Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej, VI – drużyna NOSW, VII – drużyna Szkoły Podstawowej w Szewcach, VIII – drużyna DPS przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu, IX – drużyna DPS przy ul. Karmelkowej we Wrocławiu. Z przyczyn niezależnych od organizatora nie wystartowały drużyny z trzech innych ośrodków.

Zwycięzcy zostali obdarowani medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Końcowym akcentem była słodka niespodzianka – tort szachowy. Dziękujemy Wszystkim za udział w Turnieju i zapraszamy za rok!

Adam Świder

Na stole w otwartym drewnianym pudełku leży medal z wygrawerowanym obrazkiem Wrocławskiego Rynku i napisem Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia. Medal leży obok dokumentu potwierdzającego nadanie odznaczenia opatrzonego herbem Wrocławia z podpisem Prezydenta Wrocławia.